Vážení spoluobčané, vážení sportovní přátelé,

Dovolte mi abych Vás seznámil s hokejovým oddílem, který hraje I. ligu ledního hokeje žen ČR. Jedná se o HC TJ Tesla Pardubice. Ženský lední hokej v Pardubicích byl založen v roce 1989. Zakládající byli Evžen Musil, Milan Černický a František Vlček. Těmto třem pánům je třeba poděkovat a hluboce se poklonit za to, že dnes můžou dámy tento sport provozovat. Kromě těchto pánù je třeba vzpomenout ještě na ostatní, kteří pomáhali vychovávat novou generaci hráček, byli to pánové Jiří Maňásek, Miroslav Jiránek, Karel Čermák, Petr Pečenka, Ing. Karel Daňhel, Jiří Vosyka a v současné době Ing. Josef Jacko a Miroslav Klusoň. V HC se od roku 1989 vystřídalo na 60 hráček. Náš oddíl je od r.1990 stálím účastníkem I.ligy s celorepublikovou působností a zároveň v dlouhodobé historii jeden z nejůspěšnějších klubù i přesto, že děvčata hrají hokej v ryze amatérských podmínkách. Soutěž je řízená Českým svazem ledního hokeje.

Vážení přátelé, liga je rozdělena do dvou skupin - českou a moravskou. V naší skupině - české hrají: HC Slávia Praha, HC Litvínov, HC Bílí Tygři Liberec, HC Profi Plzeň, HC Roudnice nad Labem, HC Plzeň 1929, HC Beroun, HC Kobra Praha, HC Karlovy Vary, HC Neratovice, HC Kladno a HC ESA Praha. V Moravské skupině: HC Karviná, HC Opava, HC Vsetín, HC Brno, HC Technika Brno a HC Šumperk. Náš klub dosáhl v sezoně 2009/2010 výrazného úspěchu kdy skončil v základní části na čtvrtém místě těsně před branou play off a v nadstavbové části nepoznal hořkost porážky a ve čtrnácti zápasech nastřílel více než 140 branek.

V naších řadách máme řadu bývalých i současných reprezentantek ČR, které se zúčastňují akcí jako je mistrovství světa nebo kvalifikace na OH, řady reprezentačních turnajù atd. Jeden z největších úspěchů české reprezentace v kategorii U 18, kterému byly přítomny i hráčky našeho oddílu, byly bronzové medaile z MS 2008 v Calgary, čtvrté místo MS 2009 ve Füssenu i sedmé místo na MS 2010 Chicago a to mezi osmičkou elitních hokejových velmocí světa.

Touto cestou bychom chtěli pozvat děvčata, která mají zájem o ženský lední hokej na led ZS, kde mohou zkusit tento sport, který již není jen doménou mužù.

Kontaktní mobil:

• M. Klusoň 605 843 060